مشاوره رایگان
 
کد تخفیف MEHR97

متفاوت آغاز کنید خدمات تخصصی زیبایی به همراه یک جلسه میکرودرم رایگان
همین حالا تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان داشته باشید

خط بغض

رفع خط بغض یا خطوط ماریونت
3201
5.0/5 rating 1 vote
خط بغض

درباره خط ماریونت یا خط بغض چه می دانید

خطوط ماریونت Marionette یا خط بغض چینهایی هستند که از محل گوشه دهان یا کمیسور دهانی به سمت فک پایین می روندوزمانیکه برجسته شوند سبب ایجاد نمای افسرده در فرد شده و کاهش عمق آنها یکی از شایعترین پروسیجرهای فیلردرمی می باشد. با تزریق حجم مناسب از فیلر و استفاده از تکنیک صحیح می توان با حفظ حمایت خارجی از لب تحتانی خطوط ماریونت و چرخش گوشه دهان به سمت پایین را درمان نمود. برخی عوامل دخیل در ایجاد خطوط ماریونت شامل کاهش حجم بافت نرم و آتروفی درم – کاهش حجم استخوان فک – کاهش الاستیسیته پوست – افتادگی گونه و فعالیت بیش از حد عضلات ناحیه تحتانی صورت می باشد. بیماران دارای خطوط استاتیک با عمق متوسط تا شدید با فیلردرمی درمان می شوند.

اهداف درمان

1-کاهش خطوط ماریونت همراه با رفع کامل آن

2-وضعیت دهی مجدد به کمیسورهای دهانی دچار چرخش به پایین و برگرداندن آنها به محل اولیه

 

تزریق ژل ماریونت

در حالی که پرکننده های پوستی معمولا با عنوان “پرکننده چین و چروک ها” شناخته می شوند، آنها می توانند کارهایی بیشتر از صاف کردن چین و چروک ها را انجام دهند و در این زمینه بسیار عالی هم عمل می کنند که از جمله آن می توان به تزریق ژل ماریونت اشاره نمود. چند مورد از مشکلات رایج پوستی که ژل ها می توانند در درمان آنها کمک کننده باشند، عبارتند از: – خطوط اطراف بینی و دهان مثل خطوط ماریونت و خطوط لبخند – افزایش و بازگرداندن حجم گونه ها – افزایش حجم لب ها – صاف کردن چانه – بهبود تقارن اجزای صورت تزریق ژل ماریونت

از جمله مشکلات پوستی که در اثر پیری پدید آمده و باعث بروز نگرانی در افراد می شود، خطوط ماریونت است. خطوط ماریونت، به علت حرکت مکرر عضلات زیرین پوست در زمان جمع کردن لب ها مانند هنگام سیگار کشیدن یا مکیدن یک نی، افزایش می یابند. این خطوط از گوشه دهان و رو به پایین هستند که در نتیجه از دست دادن ساختارهای حمایتی گوشه دهان ایجاد می شوند. این مشکل پوستی به عنوان بزرگترین نگرانی جامعه سالخوردگان، پس از خطوط اطراف بینی شناخته می شود. خطوط ماریونیت را می توان بصورت ایمن و موثر و با تزریق ژل درمان کرد. تزریق ژل ماریونت ، یک درمان غیر جراحی است که باید توسط پزشک صورت بگیرد. در این روش پزشک با استفاده از یک سوزن خوب، از تزریق ژل به خطوط ماریونت ژل برای پر کردن بافت نرم درم، لایه داخلی متراکم پوست زیر اپیدرم، برای اضافه کردن حجم و کاهش خطوط ماریونت استفاده می کند. از آنجا که تزریق ژل یک درمان غیر جراحی و ساده برای از بین بردن چین و چروک ها است، این روش دارای حداقل زمان بهبودی می باشد. قبل از انجام این روش اگرچه بیهوشی لازم نیست، پزشک می تواند از بی حسی موضعی برای بی حس کردن محل درمان استفاده کند. سپس پزشک ژل را زیر پوست شما تزریق می کند تا چین و چروک ها را پر کند. پس از تزریق، ممکن است پزشک به آرامی مناطق تحت درمان را ماساژ دهد. این روش بسیار سریع و آسان است. تزریق معمولا حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. از جمله شایعترین عوارض جانبی پس از درمان هم می توان به حساسیت و کبودی اشاره کرد.

هزینه

هزینه تزریق ژل ماریونت قیمت گذاری برای پرکننده ها با استفاده از سرنگ اندازه گیری می شود و هر سرنگ معمولا یک سانتی متر مکعب است. معمولا یک سرنگ برای چانه و نصف یک سرنگ برای گونه، خطوط اطراف بینی، خطوط ماریونت و ابرو لازم است.