مشاوره رایگان
 
کد تخفیف MEHR97

متفاوت آغاز کنید خدمات تخصصی زیبایی به همراه یک جلسه میکرودرم رایگان
همین حالا تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان داشته باشید

خط خنده

رفع خط خنده با تزریق فیلر
4249
3.0/5 rating (2 votes)
خط خنده

درباره خط خنده بیشتر بدانیم

خط خنده خطی است که در هنگام خندیدن روی صورت مشاهده می‌شودو از اجزای طبیعی صورت است که با افزایش سن وضوح آنها افزایش یافته و یک نمای خسته یا افسرده را به فرد می دهد. معمولاً این خطوط از کنار بینی شروع می شوند و تا گوشه دهان ادامه می‌یابند. همچنین خطوط ریزی که اطراف چشم‌ها در هنگام خندیدن دیده می‌شود نیز خط خنده نامیده می‌شود. این خطوط در هنگام خندیدن نمایان شده و به عنوان چین و چروک‌های اطراف چشم نیز در نظر گرفته می‌شوند. عوامل متعددی در ایجاد چین های نازولبیال نقش دارند. مثل کاهش حجم بافت نرم - آتروفی درم - افتادگی چربی گونه و فعالیت بیش از حد عضلات میانه صورت. دو نوع خط لبخند وجود دارد که عبارت از خطوط نازولابیال و خطوط پریورال هستند. خطوط نازولبیال، مواردی هستند که از بینی به گوشه های دهان امتداد پیدا می کنند و علت ایجاد آنها خندیدن، لبخند زدن و حتی صحبت کردن در طول سال های طولانی است. خطوط پری اورال چین و چروک هایی هستند که بر روی لب بالا ایجاد می شوند و علت ایجاد آنها پف کردن لب ها یا سیگار کشیدن است. در هر دو حالت، چین و چروک های پوست با حرکت های دهان هماهنگ می شوند و در نهایت تبدیل به خط لبخند دائمی می گردند. يكي از علائم افزايش سن در صورت ، چين هاي عميقي است كه از كناره بيني تا گوشه لب ها ايجاد مي شود ، كه در اصطلاح به آن چين نازولبيال ( يا خط خنده ) مي گويند . معمولا خـــطوط خنده در اواخر دهه سوم يا اوايل دهه چهارم زندگي شروع به عميق تر شدن مي كنند. البتـــه عوامل ژنتيك و بعضي اوقات شيوه زندگي فرد ممكن است باعث تظاهر زودتر يا ديرتــر آنـها شونـــد .

 smile line01

چه چيزي باعث ايجاد خط خنده مي شود ؟

 همانند چين هاي پوستي ، چين هاي نازولبيال بطور اوليه در اثر عوامل زير ايجاد مي شوند :

الف-تماس با نور آفتاب

ب- افزايش سن

ج- فاكتورهاي ارثي

با افزايش سن ، كلاژن پوست كاهش مي يابد ( و تماس بانور آفتاب باعث تسريع اين عمـــل مي شود ) و در نتيجه الاستيسیتي پوست كاهش مي يابد و پوست شل و آويزان مي شود .شـل شدن پوست باعث ايجاد چين هاي نازولبيال مي شود . پيدايش چين نازولبيال نه تــنها باعـــث مي شود كه فرد مسن تر ار سن واقعيش بنظر برسد بلكه باعث مي شود كه فرد خسـته تـر و نحيف تر به نظر برسد . اگر فرد دچار اضافه وزن يا چاقي باشد تا وقتي كه اضافه وزن خود را از دست نــداده مــمكن است متوجه چين ناز ولبيال خود نشود . با گرفتن رژيم غذايي، صورت نيز مانند ساير قسمتهاي بدن چربي خود را از دست مي دهد و چين هاي نازوليبال (خطوط خنده) به طور ناگهاني ظاهـر مي شو ند . این نوع خطوط در صورت مراجعه به موقع به راحتی با تزریق فیلر و ژلهای مرغوب رفع شده و رضایتمندی افراد را به دنبال خواهد داشت.

smile line02

دلایل ایجاد چین و چروک صورت و خط خنده

بالا رفتن سن:

کلاژن و الاستین موجود در پوست می‌تواند پوست را نرم و قابل انعطاف نگه دارد. با افزایش سن، این پروتئین‌ها به‌ تدریج کاهش پیدا می‌کنند. به‌این‌ترتیب پوست نازک شده و انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد و به همین دلیل خطوط خنده اطراف دهان و لب‌ها به‌ تدریج ایجاد می‌شوند. قرار گرفتن در معرض نور خورشید: امواج فرابنفش نور خورشید می‌تواند علت اصلی افزایش سن پوست و ایجاد چین‌وچروک بر روی آن باشد.

سیگار کشیدن:

سیگار کشیدن منظم می‌تواند به کلاژن و الاستین پوست آسیب وارد کند.همچنین، سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد خطوط خنده شود.

نوشیدن مایعات با نی:

حرکت‌های دهان در هنگام استفاده از نی برای نوشیدن مایعات بسیار شبیه به سیگار کشیدن است. این عملکرد می‌تواند باعث ایجاد خطوط ریز در پوست اطراف دهان شود.

جویدن آدامس:

جویدن منظم آدامس به نظر بی‌خطر است. به‌هرحال، انجام این کار باعث تحریک بیش‌ازحد عضلات صورت شده و سطح کلاژن و الاستین آن‌ها را کاهش می‌دهد.

خوابیدن به پهلو:

درصورتی‌ که فرد عادت به پهلو خوابیدن دارد و سر خود را در بالشت فرو می‌کند، چین‌وچروک در ناحیه پایین گردن ایجاد می‌شود. تغییر ایجاد شده در این حالت دائمی است، زیرا کلاژن و الاستین پوست در نتیجه این شرایط از بین می‌رود.

استرس و شب بیداری بیش از حد، باعث پیری زودرس است که باعث ایجاد خط خنده و خط اخم می شود. عوامل دیگری نظیر صحبت کردن، خندیدن، ژنتیک، لاغری و تحلیل بافت فک بالا و لثه نیز می تواند باعث ایجاد خط خنده شود. روی هم رفته ما نمی توانیم مانع از پیر شدن خود شویم، اما با استفاده از فناوری های جدید می توانیم تا حداکثر زمان ممکن آن را به تاخیر به اندازیم و فرآیند آن را کند کنیم.

1 jgVfdRBNqABdF D4xSLjSA

آیا خط خنده قابل درمان است؟

روش های مختلفی برای درمان خط خنده وجود دارد. ما در اینجا به شرح رفع خط خنده با تزریق ژل (فیلر) می پردازیم. تزریق ژل یکی دیگر از روش های درمان و از بین بردن خط خنده و خط اخم می باشد و به دلیل اینکه در ساخت این ژل ها از مواد طبیعی استفاده می شود، لذا حساسیت زا نمی باشند و نیازی به تست ندارند. رایج‌ ترین ژل مورد استفاده برای تزریق ژل از اسید هیالورونیک ساخته می‌شود. هیالورونیک ماده‌ای سازگار با بدن است که بطور طبیعی در بافت‌های مختلف بدن ازجمله چشم، پوست و. . . وجود دارد. هیالورونیک باعث تحریک کلاژن سازی می‌شود و قوام و کیفیت پوست را افزایش می‌دهد. برای این کار لازم است تزریق‌های دقیق در نواحی مختلف صورت انجام شود. پس از تزریق ژل خط خنده ، بیمار ممکن است با مقداری قرمزی، ناراحتی و ورم در نواحی تحت درمان مواجه شود، اما خطر مشاهده سایر عوارض جانبی در این حالت به نسبت پایین است، زیرا این روش درمانی غیرتهاجمی است و فقط با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بنابراین تزریق ژل برای خط خنده مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در صورتی‌که تأثیرات موقت تزریق ژل لب و صورت به مقدار کافی برای بهبود خطوط و چین‌ و چروک‌های پوست کافی نباشد، می‌توان از این روش به همراه روش‌های تهاجمی‌تر همچون لیفت صورت برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن استفاده کرد. تزریق ژل خط خنده در صاف کردن چروک‌های اطراف دهان بسیار مؤثرند.نتایج فوری دیده می‌شوند اما فقط برای چند ماه باقی خواهند ماند. ژل‌ها برای یک الی دو سال باقی می‌مانند اما ژل‌ها دارای سوزن ضخیم‌تری هستند که برای کسانی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست. ژل‌های زیبایی بطور‌ کلی ایمن و غیرتهاجمی هستند.

عوارض جانبی شایع در آن‌ها کبودی است اما در عرض چند روز فروکش می‌کند. ژل‌ها باید توسط خود متخصص تزریق و کنترل شوند.امروزه از ژل‌های سیلیکونی به دلیل اینکه درصد بالایی از افراد هستند که از عوارض جانبی آن‌ها مثل ایجاد توده و برآمدگی رنج می‌برند، استفاده نمی شود .

IMG 20181009 WA0009

عوارض جانبی :

همه درمان‌ها عوارض جانبی دارند. پس از انجام فرایند درمانی ممکن است شما کمی احساس ناراحتی، تورم و قرمزی در پوست خود داشته باشید که پس از یکی دو روز برطرف شده و می‌توان آن را به کمک آرایش پنهان کرد. به ندرت، محل تزریق کبود می‌شود. عوارض جانبی‌ خطرناک شامل واکنش‌های آلرژیک و عفونت‌های می‌شود که به ندرت اتفاق می‌افتد. در برخی موارد ممکن است پس از تزریق ژل در زیر پوست برآمدگی یا التهاب موضعی در محل تزریق ایجاد شود. برای رفع این عوارض می‌توان از تزریق استروئید یا معکوس کننده جزئی اثر تزریق در تزریقات بر پایه اسید هیالورانیک استفاده کرد.

هزینه :

هزینه‌ رفع خط خنده نیز بسته به ناحیه‌ تحت درمان و همچنین میزان حجم ژل مورد نیاز برای تزریق متفاوت است. در کلینیک مهرآور از بهترین و معتبرترین ژل ها استفاده می شود که دارای مجوز وزارت بهداشت ایران و شناسنامه بین المللی هستند و بعد از اتمام کار شناسنامه در اختیار مراجعه کننده محترم قرار میگیرد.