مشاوره رایگان
 
کد تخفیف MEHR97

متفاوت آغاز کنید خدمات تخصصی زیبایی به همراه یک جلسه میکرودرم رایگان
همین حالا تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان داشته باشید

فیلر زیر چشم

بیشتر بدانیم
6459
1.0/5 rating 1 vote
فیلر زیر چشم

 

رفع گودی و تیرگی زیر چشم با تزریق ژل: زیباکردن شکل زیر چشم

 

پوست حساس و ظریف زیر چشمان شما گاهی اوقات می‌توانند تیره، فرو رفته و گود به نظر برسند. در حالی که گودی چشم رفته معمولا فقط به دلیل افزایش سن، کم آبی، یا نخوابیدن کافی ایجاد می‌شود، همچنین می‌تواند نشانه‌ای از یک عارضه‌ی پزشکی باشد. برای اکثر افراد، فرو رفتگی چشم‌ها تنها یک بخش طبیعی از روند پیری است، بنابراین تنها نگرانی به ظاهر فیزیکی و عزت نفس شما مربوط می‌شود. خوشبختانه در بازار بسیاری از درمانها از جمله مرطوب کننده‌ها، و همچنین روش‌های غیر تهاجمی مانند فیلرها یا ژل‌های پوستی و تزریق چربی، برای کمک به حداقل رساندن ظاهر گودی چشم وجود دارند. گودی چشم اغلب می‌تواند باعث شود خسته و مسن‌تر از سنتان به نظر برسید. کاهش دائمی گودی و فرورفتگی چشم این مشکل را بهبود می‌بخشد و به شما ظاهر جوان‌تر می‌دهد.

درمان تیرگی و گودی زیر چشم

داشتن گودی چشم، ناشی از پیری یا ژنتیک خطرناک نیست و نباید هیچ مشکل دیگری ایجاد کند. با این حال، تغییرات منفی در ظاهر فرد می‌تواند واکنش‌های احساسی را ایجاد کند. عزت نفس ضعیف و کاهش اعتماد به نفس می‌تواند در نهایت منجر به افسردگی یا اضطراب شود. کاهش قابل توجه گودی چشم حالا می‌تواند بدون متوسل شدن به جراحی درمان شود. این مدت‌هاست توسط بیمارانی که توسط گودی چشم در عذاب هستند، مورد استقبال قرار رفته است، اما برخی افراد مشتاق به خطر جراحی، زخم جراحی، کبودی و از کار افتادگی نیستند. تزریق ژل زیر چشم روش جدید و کم خطر برای رفع موثر گودی و تیرگی زیر چشم هستند.


چرا زیر چشممان تیره و گود می‌شود؟

گودی زیر چشم‌ها می‌توانند علل بسیاری داشته باشند. اغلب اوقات، این یک مشکل پزشکی در نظر گرفته نمی‌شود.


افزایش سن

با افزایش سن، ما تراکم چربی و استخوان در اطراف بدنمان، از جمله صورتمان را از دست می‌دهیم. همچنین کاهش در ساختارهای حمایت کننده که همه چیز را با یکدیگر هماهنگ نگه می‌دارند، وجود دارد. پوست کلاژن را از دست می‌دهد و نازک‌تر و نیمه شفاف‌تر می‌شود. گودی صورت اطراف چشم‌ها بخشی از این روند است.


کاهش وزن دراماتیک

وقتی وزن زیادی از دست می‌دهید، تمام نواحی بدن چربی از دست می‌دهند، از جمله صورت. از دست دادن چربی دراماتیک در صورت نیز می‌تواند عروق خونی اطراف چشم را نمایان‌تر و روشن‌تر کند.


ژنتیک

موقعیت چشم در کاسه‌ی خود نیز بستگی به ژنتیک شما دارد. اگر دیگر اعضای خانواده شما نیز دچار ظاهر گود و تیره چشم هستند، این فقط می‌تواند بخشی از DNA شما باشد.


کمبود خواب

خواب کم کیفیت و یا کمبود خواب یک مشکل رایج در جامعه امروز است. اغلب کمتر از هفت ساعت خواب آرام و آسوده می‌تواند باعث ایجاد عوارضی در ظاهر شما شود.


کم آبی

کم آبی بدن می‌تواند منجر به گودی زیر چشم به خصوص در کودکان شود. کودکان به طور خاص مستعد کم آبی ناشی از ویروس‌ها و باکتری‌های معده هستند. اگر فرزندتان دچار گودی زیر چشم همراه با اسهال و استفراغ شده است، به پزشک خود مراجعه کنید. این می‌تواند نشانه‌ای از کم آبی باشد. سایر علائم کم آبی عبارتند از تشنگی بیش از حد، تولید کم ادرار و دهان خشک. کم آبی شدید می‌تواند موجب بی‌حالی و کاهش واکنش پذیری شود.


قرار گرفتن در معرض خورشید

قرار گرفتن در معرض خورشید باعث می‌شود بدن ما ملانین تولید کند، ملانین پوست ما را تیره می‌کند. اگر از قبل زیر چشمهایتان به دلیل ژنتیک تیره‌تر است، قرار گرفتن در معرض خورشید پوست را تیره‌تر می‌کند. دایره‌های تیره زیر چشم ممکن است شبیه سایه باشند، که می‌تواند باعث ظاهر گود چشم‌ها شود.


آلرژی

ورم مخاط بینی آلرژیک، که تب یونجه یا آلرژی مفصلی نیز نامیده می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد سیاهی‌های زیر چشم شود و ظاهری گود به آنها بدهد. این اغلب به کبودی چشم آلرژیک اشاره دارد. افراد مبتلا به آلرژی همچنین ممکن است پوست دور چشم را بمالند یا بخارانند که منجر به تحریک می‌شود. سایر علائم آلرژی شامل گرفتگی بینی، عطسه، و خارش چشم و گلو است.


عفونت‌های سینوس

التهاب سینوس‌ها که عفونت سینوزیت نیز نامیده می‌شود، می‌تواند باعث تیرگی و گودی چشم‌ها شود. فشار، درد و گرفتگي بيني علائم ديگري از عفونت سينوس است. اگر فکر می‌کنید که عفونت سینوسی دارید، باید به پزشک مراجعه کنید.


سیگار کشیدن

سیگار کشیدن باعث کاهش کلاژن شده و منجر به از دست دادن قابلیت ارتجاعی پوست می‌شود. این می‌تواند منجر به شل و افتادگی پوست روی صورت و گودی چشم‌ها شود.


علائم گودی چشم کدامند؟

شما احتمالا هنگامی که در آینه نگاه می‌کنید، اول متوجه گودی چشم‌ها خواهید شد. در حالی که ظاهر عینی ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد، گودی چشم اغلب به روش‌های زیر شرح داده می‌شود:

گودی زیر چشم‌ها
یک سایه روی قسمت پایین پلک
سیاهی‌های زیر چشم
پوست نازک زیر چشم‌ها
یک ظاهر خسته و کوفته

گودی زیر چشم‌ها نام دیگری نیز دارند، از جمله tear trough hollows یا under-eye hollows. از آنجایی که تیرگی‌های زیر چشم عمدتا ناشی از افزایش سن هستند، اکثر افراد در اواخر دهه 30 و اوایل دهه 40 متوجه گودی و تیرگی خواهند شد.


گودی و تیرگی زیر چشم را چگونه درمان کنیم؟

گزینه‌های متفاوت و موفق زیادی در اختیار پزشک برای درمان این نگرانی رایج مربوط به چشم وجود دارد. با این حال، برای رسیدن به بهترین نتایج، پزشکان باید یک ارزیابی دقیق از بیمار ارائه دهند تا دلایل پشت سیاهی دور چشم‌ها را کشف کنند. در غیر این صورت، روش درمان اشتباه ممکن است انتخاب شود، که منجر به نارضایتی بیمار می‌شود.

 

روش‌های غیر جراحی برای درمان گودی و تیرگی زیر چشم عبارت‌اند از:


تزریق ژل

ظاهر گود پایین پلک و سیاهی دور چشم‌ها می‌توانند با افزایش حجم بوسیله استفاده از ژل بهبود یابد. رایج‌ترین ژل‌های مورد استفاده از اسید هیالورونیک (که یک راه حل کوتاه مدت تا متوسط (9-12 ماه) را فراهم می‌کند) ساخته شده‌اند.

ژل‌های زیر چشم بهترین روش فعلی درمان سیاهی‌های دور چشم را ارائه می‌دهند و اکنون به عنوان اولین خط درمان پیش از جراحی لیزر یا جراحی پلک توصیه می‌شوند.


ژل‌های پوستی بر روی گودی زیر چشم چگونه عمل می‌کنند؟

استفاده از ژل‌های تزریقی در این ناحیه بخشی از جوانسازی پری اوربیتال است. که به معنی جوانسازی دور چشم‌ها می‌باشد. اول علت دقیق باید با ارزیابی کامل شناسایی شود، زیرا علل مختلفی برای گودی وجود دارد. هنگامی که نواحی صحیح شناسایی شدند، ژل پوستی کاملا به دقت در مقادیر مناسب به نواحی مناسب تزریق می‌شود. معمولا بیش از یک نوع ژل استفاده می‌شود، زیرا پزشک نیاز به جایگزینی حجم در نواحی مختلف تشریحی دارد.

پس از تزریق، بلافاصله ناحیه پف می‌کند و صاف می‌شود، و باعث کاهش ظاهر کبودی‌های زیر چشم می‌شود.


درمان چگونه انجام می‌شود؟

یک ژل بسیار نرم برای درمان ناحیه چشم انتخاب می‌شود. ژل زیر و بالای چشم‌ها، جایی که مورد نیاز است و در گودی‌ها برای اصلاح تو رفتگی و خطوط قرار داده می‌شود. این روش تحت بیحسی ساده انجام می‌شود و در کمتر از 30دقیقه به اتمام می‌رسد.


چندین درمان مورد نیاز است؟

ناحیه زیر چشم به طور خاصی ظریف و حساس است و به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که درمان با ژل‌های پوستی در طی چند جلسه انجام شود. این به کاهش احتمال عوارضی مانند کبودی و تورم کمک می‌کند.


پس از درمان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

در این روش هیچگونه از کار افتادگی وجود ندارد، و شما می‌توانید کلینیک را کمی بعد از درمان ترک کنید و فعالیت‌های عادی خود را ادامه دهید. ممکن است مقدار کمی کبودی یا تورم وجود داشته باشد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، معمولا پس از چند روز علائم فروکش می‌کنند. پزشک قادر خواهد بود که به شما در مورد اینکه برای به حداقل رساندن کبودی و تورم پس از درمان‌های تزریق ژل چه کاری می‌توانید انجام دهید توصیه فردی ارائه ‌دهد.


آیا این درمان بی‌خطر است؟

ناحیه اطراف چشم ظریف و حساس است و آناتومی آن بسیار پیچیده است. اصلاح با ژل‌های پوستی مستلزم مقدار صحیح نوع صحیح ژل است که بسیار دقیق قرار داده می‌شود تا بهترین نتیجه را بدست آورد. اگر ژل به ناحیه اشتباه تزریق شود یا اگر از نوع ژل اشتباه استفاده شود، ممکن است توده یا تورم در پوست دیده شود و گاهی اوقات شما ممکن است کبودی یا تورم طولانی مدت و احتباس مایع در زیر چشم داشته باشید. به این ترتیب مهم است که درمان شما توسط فردی که دارای خبرگی در ژل پوستی به ویژه در این ناحیه است انجام شود.


تزریق چربی زیر چشم

در طول مشاوره با پزشک، او چشم و صورت شما را ارزیابی می‌کند و در مورد تزریق چربی به نواحی مورد نیاز چشم‌ها و صورت برای بازگرداندن پری جوانی طبیعی به چشم‌ها و بقیه صورت با شما صحبت می‌کند. چربی می‌تواند به بهبود و یا حذف گودی زیر چشم‌ها، سیاهی دور چشم و غیره کمک کند. استفاده از چربی یک راه استفاده از سلول‌های بنیادی در گودی زیر چشم‌ها است، اگر چه این نیاز به یک روش جراحی دارد. چیز خوب در مورد چربی این است که چیزی است که شما در مرحله اول داشته‌اید، بنابراین شما چیزی شبیه به همان جایگزین می‌کنید.برخی اوقات افراد بعد از تزریق چربی نتیجه‌ای نمی‌گیرند. درواقع اگر فرایند آماده‌سازی چربی درست انجام نشود سلول‌های چربی می‌میرند و از بین می‌روند، در نتیجه بعد از تزریق تفاوتی ایجاد نمی‌شود. معمولا کسانی که به صورت سرپایی و در مطب تزریق چربی انجام می‌دهند با چنین مسئله‌ای روبه‌رو می‌شوند. این کار بهتر است در اتاق عمل انجام شود و لازم است امکانات بی‌حسی کاملا فراهم باشد تا بتوان از بیمار چربی لازم را گرفت. همچنین باید دستگاه‌های مجهزی وجود داشته باشد تا به وسیله آنها چربی آماده‌سازی و بعد تزریق شود. این یک مزیت است.

یکی دیگر از مزیت‌های این است که یک درمان در هر دو ناحیه مزایایی ارائه می‌دهد، زیرا از ناحیه‌ای که مشکل‌دار است مانند شکم و یا ناحیه کمر و باسن نیز چربی می‌گیرد. شما برای ناحیه چشم نیازی به چربی زیادی ندارید، اما برخی افراد می‌خواهند چربی بیشتری را از ناحیه شکم خود بردارند.

همچنین پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که از یک تکنییک صلاحیت‌دار استفاده کنند، زیرا اگر بیش از حد انجام شود و جراح بیش از خشن باشد یا اگر چربی به درستی پردازش نگردد، می‌تواند کمی ناصافی به جای بگذارد. این روش بسیار فنی است.


هزینه تزریق چربی و ژل دور چشم چقدر است؟

هزینه درمان تیرگی و گودی زیر چشم با تزریق ژل و چربی برای هر بیمار متفاوت است. میزان و شدت تیرگی و گودی زیر چشم و میزان فیلر (ژل) و چربی مورد نیاز برای درمان از فاکتورهای مهم تعیین کننده قیمت این روش‌ها هستند. هزینه لیپوساکشن و فرآوری چربی هم اهمیت زیادی دارند. برای اطلاع دقیق از هزینه نهایی بهتر است ابتدا با پزشک مشورت شود.


سوالات متداول : برخی از سوالات رایج مردم درباره درمان گودی و تیرگی زیر چشم بدون جراحی عبارت‌اند از:


پس از تزریق ژل صورت، می‌توانید ماساژ انجام دهید یا صورت خود را بشویید؟

ژل‌های موقت در 4 ساعت اول یا بیشتر قابل شکل گرفتن هستند و در حدود 2 روز با شرایط جدید وقف پیدا کرده و ساکن می‌شوند. در 4 ساعت اول، شما نباید بر روی سطح ژل فشار قوی اعمال کنید یا ماساژ بیش از اندازه سخت انجام دهید. شستن آهسته و آرام صورت مجاز است. برای 2 روز اول، توصیه می‌شود فشار طولانی مدت را بر روی سطح ژل صورت اعمال نکنید، به عنوان مثال خواب در آن طرف چهره، احتمال کمی وجود دارد که ممکن است تغییر شکل دهد. پس از آن، هنگامی که مستقر شود، شما می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید و دیگر ژل نباید تغییر شکل دهد.


چرا در 2 روز اول پس از تزریق، ژل صورت به سرعت کاهش می‌یابد؟

اسید هیالورونیک (HA) به طور طبیعی بدون اتصالات عرضی رخ می‌دهد. در این شکل، به راحتی در بدن در عرض 1 تا 2 روز از کار می‌افتد. اسید هیالورونیک باقی مانده آنهایی هستند که هنوز اتصال عرضی هستند، که مانع از از کار افتادگی می‌شود، و این شکلی است که دوام دارد. بنابراین، ژل صورت با اسید هیالورونیک در 2 روز اول قبل از اینکه به یک وضع ثابت تبدیل شود به سرعت کاهش می‌یابند. بقیه به آرامی کاهش می‌یابند. بنابراین، هر چه اسید هیالورونیک بیشتر اتصال عرضی باشد، بیشتر دوام دارد.

همچنین بخشی از فرآیند ژل است که موجب تورم کوچکی مانند بی‌حسی موضعی و التهاب آسیب‌های موضعی می‌شود. این به سرعت در عرض چند روز کاهش می‌یابد، و منجر به کاهش تا 20 تا 30٪ در نتیجه نهایی می‌شود.


آیا شما همیشه مارک اسید هیالورونیک را که بیشتر دوام دارد برای ذخیره پول انتخاب می‌کنید؟

هرچه اسید هیالورونیک با دوام‌تر باشد، چسبندگی بیشتری دارد و بنابراین، احساس کردن آن و یا شانس به جای گذاشتن برآمدگی‌ها مشکل‌تر خواهد شد. اسید هیالورونیک سخت‌تر ممکن است برای تمامی نواحی اصلاح صورت مناسب نباشد، حتی اگر آنها طولانی‌تر باقی بمانند، زیرا ممکن است برای همه نواحی مناسب نباشند و یا در تمامی نواحی طبیعی به نظر نرسند.


چرا بینی بعد از تزریق ژل با اسید هیالورونیک، یک سایه رنگ مایل به آبی دارد؟

اگر کبود شدگی نیست، ممکن است به علت اثر Tyndall باشد، که پس از تزریق خیلی سطحی اسید هیالورونیک رخ می‌دهد که از طریق پوست نشان داده می‌شود، باعث می‌شود بینی سایه رنگ مایل به آبی به خود بگیرد که پوشاندن آن با آرایش راحت نیست. با این حال اغلب اتفاق نمی‌افتد و می‌توان به وسیله قرار دادن ژل در سطح درست از این مشکل جلوگیری کرد. امروزه ژل‌های جدید بهبود یافته به ندرت اثر Tyndall را به وجود می‌آورند.


درمان‌های دارویی و خانگی گودی زیر چشم کدامند؟

گودی چشم‌ها ناشی از آلرژی یا عفونت‌های سینوسی می‌توانند با دارو درمان شوند. آنتی هیستامین‌های بدون نسخه و قطره‌های چشم می‌توانند به کاهش علائم آلرژی کمک کنند، در حالی که بعضی از آنتی بیوتیک‌های تجویزی برای درمان عفونت سینوسی مورد نیاز هستند.

 

برای کمک به تسکین گودی زیر چشم، موارد زیر را امتحان کنید:

یک برنامه خواب ثابت را حفظ کنید و به اندازه کافی بخوابید تا صبح روز بعد احساس سرزندگی داشته باشید.
روی مرطوب کننده با کرم ضد آفتاب سرمایه گذاری کنید.
از روغن بادام استفاده کنید که مطالعات نشان می‌دهد ممکن است رنگ پوست و تن و خاصیت کشسانی پوست را بهبود ببخشد.
کیسه‌های چای گرم و مرطوب را مستقیما زیر چشم قرار دهید؛ چای غنی از آنتی اکسیدان‌ها و زردینه‌ها است و باعث افزایش گردش خون می‌شود.
دو تکه از خیار خنک را بردارید و آنها را به مدت 10 تا 20 دقیقه روی چشم خود قرار دهید تا باعث کاهش تحریک و رطوبت شود.
کمپرس‌های سرد اعمال کنید.
هنگام خارج شدن از خانه، از وسایل محافظت در برابر خورشید، از جمله کرم‌های ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.
مقدار کافی آب بنوشید.
از نوشیدن مقدار زیادی کافئین اجتناب کنید.
سبزیجات برگ‌دار سبز تیره بخورید.
سیگار را ترک کنید.
هنگام استفاده از آرایش مراقب باشید. قبل از استفاده از آرایش، از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوست هیدراته شود و اطمینان حاصل شود که آرایشتان حفظ می‌شود. سپس یک کانسیلر با بیس زرد استفاده کنید که یک سایه‌ی روشن‌تر از پوست شماست تا بتوانید ناحیه را روشن کنید.

تزریق چربی بهتر است یا ژل؟

شما ممکن است هنگام انتخاب ژل‌های موقت در مقایسه با تزریق چربی سردر گم باشید. پاسخ به طور عمده وابسته به اهداف خاص شما و نواحی‌ای است که شما در حال تلاش برای بهبود آن هستید. به طور کلی، اگر شما به دنبال یک نتیجه دراز مدت‌تر و جایگزینی با حجم کامل‌تر هستید، تزریق چربی در طولانی مدت ارزان‌تر است در حالی که نتایج فوق العاده‌ای ارائه می‌دهد. برای مثال اگر به دنبال درمان گودی و سیاهی دور چشم هستید، تزریق چربی در واقع یک گزینه عالی برای شماست. در مقایسه با تزریقات ژل‌های موقت، تزریق چربی در طولانی مدت موثرتر است زیرا بسیاری از چربی‌ها برای چندین سال دوام خواهند داشت. به منظور دستیابی به اهداف مشابه، چندین سرنگ ژل را در چندین درمان نیاز خواهید داشت. تنها نقص در روش تزریق چربی در مقایسه با تزریق موقت ژل، زمان ازکار افتادگی کمی بیشتر است که به دلیل تورم همراه است و نیاز به کمی آرامبخش در طی فرآیند عمل است.

از سوی دیگر، اگر فرد علاقه‌مند به هدف قرار دادن تنها یک ناحیه از صورت است پزشکان به بیمارانشان در به دست آوردن نتایج عظیم با ژل موقت کمک کرده‌اند. در حالی که نتایج دائمی نیستند، تصحیح بسیار طبیعی است و نیازی به از کار افتادگی ندارد.