مشاوره رایگان
 
کد تخفیف MEHR97

متفاوت آغاز کنید خدمات تخصصی زیبایی به همراه یک جلسه میکرودرم رایگان
همین حالا تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان داشته باشید

لیفت صورت با نخ

راجع به نخ لیفتینگ بالابرنده بیشتر بدانید
2328
4.0/5 rating 1 vote
لیفت صورت با نخ

راجع به روش جدید لیفت صورت با نخ چه میدانید؟

با بالا رفتن سن، تاثیرات ناشی از جاذبه بر روی ناحیه صورت بیش از پیش مشخص می‌شود. به هر حال امروزه می‌توان از روش‌های درمان زیبایی دارای سطح تهاجم پایین برای لیفت، اصلاح ظاهر و از بین بردن افتادگی بافت‌ها در ناحیه صورت و گردن برای افرادی استفاده کرد که فقط نیاز به ایجاد تغییرات محدود تا متوسط در ارتباط با جوان‌سازی پوست و صورت خود دارند.

به این ترتیب لیفت با نخ می‌تواند از طریق وارد کردن نخ‌های بسیار ریز و قابل جذب به پوست بدون نیاز به ایجاد برش و باقی ماندن جای زخم معمول در روش‌های قدیمی لیفت صورت، بخش‌های مختلف صورت را بالا بکشد.

t12

در صورتی که شما دچار مشکل افتادگی خفیف تا متوسط بافت در ناحیه صورت خود هستید، لیفت با نخ می‌تواند به رفع این مشکل بدون نیاز به انجام عمل‌های جراحی تهاجمی کمک کند. به این منظور در مرکز زیبایی و کلینیک مهرآور توسط دکتر مهرداد نبی پور وضعیت و مشکل شما بررسی شده و درباره مناسب بودن این درمان برای رفع مشکل تصمیم‌گیری و اظهارنظر نمایند. در ادامه پزشک زیبایی درباره نوع درمان مورد نیاز با شما صحبت کرده و توضیحات کلی درباره آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

طول مدت درمان

طول مدت درمان با این روش کوتاه بوده و از این طریق می‌توان به نتایج ظاهری مطلوب دست پیدا کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص لیفت صورت با نخ یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های  02122865826 و 09124457130 -تماس حاصل فرمایید.

IMG 20181016 WA0007

روش لیفت صورت با نخ

در روش لیفت با نخ که در اصطلاح به آن لیفت با بخیه نیز گفته می‌شود، از نخ‌های بخیه مشابه نخ‌های مورد استفاده در عمل‌های جراحی برای لیفت صورت استفاده می‌شود. هنگامی که این نخ‌ها زیر پوست قرار گیرند، در عمل می‌توانند باعث سفت شدن پوست و حجیم شدن آن شده و افتادگی یا شل شدن آن را برطرف نمایند. این نخ‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که پوست را در محل مناسب نگه داشته و به این ترتیب یک ساختار نگهدارنده برای پوست در برابر جاذبه و فرآیند افزایش سن ایجاد می‌کنند. توجه داشته باشید با وجودی که لیفت با نخ نمی‌تواند یک روش درمان جایگزین برای لیفت کامل صورت باشد، این روش یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به دنبال ایجاد ظاهر طبیعی و جوان در صورت خود بوده و تمایلی به استفاده از عمل جراحی به این منظور ندارند.

نخ لیفت برای چه سنی مناسب است؟

روش لیفت با نخ برای افراد بین سنین 18تا 60 سال مناسب است. این روش بیشتر برای افرادی استفاده می‌شود که دچار افتادگی پوست شده، اما سطح کلاژن موجود در پوست آن‌ها هنوز برای جوان‌سازی و ترمیم پوست کافی است. علاوه بر این افراد جوان که به دنبال اصلاح ظاهر صورت خود بوده یا افرادی که دارای مشکلات ظاهری در صورت خود هستند نیز می‌توانند از این درمان استفاده کنند.

لیفت با نخ در چه نواحی استفاده می شود؟

نواحی مختلفی که با استفاده از لیفت با نخ قابل درمان هستند لیفت با نخ می‌تواند یک روش مناسب برای جوان‌سازی و ایجاد ظاهر جوان برای نواحی مختلف صورت همچون ابروها، گونه‌ها، بینی، لب‌ها، خط فک و آرواره و نیز ناحیه گردن باشد.

انواع نخ لیفت

به طور خلاصه نخ ها به انواع خاردار و ساده تقسیم می شوند. انواع ساده خاصیت کلاژن سازی داشته و انواع خاردار علاوه بر کلاژن سازی خاصیت لیفت و کشش نیز دارند

نتیجه درمان

قبل از درمان در اولین جلسه مشاوره با پزشک می‌بایست انتظارات بیمار در ارتباط با لیفت نخ و نیز ظاهر مورد نظر وی پس از درمان بررسی شود. در این جلسه همچنین لازم است به مقدار لازم اطلاعات مورد نیاز برای کمک به تصمیم‌گیری مناسب برای استفاده از این درمان جمع‌آوری گردد. در ادامه وضعیت افتادگی پوست فرد به دقت توسط پزشک بررسی شده و در ادامه درباره نواحی خاص صورت و یا گردن که امکان درمان آن‌ها با این روش وجود دارد، تصمیم‌گیری خواهد شد.

IMG 20181016 WA0004

آیا لیفت صورت با نخ درد دارد؟

در طول درمان این درمان معمولاً تحت بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام می‌شود و ممکن است مقداری داروی آرام‌بخش برای راحتی بیشتر به بیمار تزریق گردد. به این ترتیب بیمار در طول این درمان در حالت هوشیاری قرار داشته، اما احساس راحتی و آسودگی خواهد داشت.

انجام لیفت چقدر زمان طول میکشد؟

 وارد کردن و تنظیم موقعیت نخ‌ها در پوست در مدت زمان کوتاه انجام شده و این کار در حدود 10دقیقه تا 30 دقیقه با توجه به تعداد نواحی تحت درمان و نوع نخ استفاده شده برای بیمار طول خواهد کشید.

روش لیفت با نخ‌های خاردار یا کاگ

در این حالت با استفاده از یک سوزن ریز همچون سوزن نخاعی، نخ‌های دندانه‌دار به غشای چربی زیر پوست از طریق ایجاد یک شکاف کوچک وارد می‌شوند. عمق وارد کردن نخ در این حالت بین 1 تا 2 میلی‌متر است و نقاط تحت درمان بر اساس طرح کشیده شده بر روی صورت توسط جراح قبل از عمل جراحی مشخص می‌شود. سوزن مورد استفاده برای وارد کردن نخ به پوست در ادامه از نظر موقعیت اصلاح می‌شود تا به این ترتیب نتایج مناسب برای درمان ایجاد شده و در ادامه این سوزن از پوست خارج می‌شود. به این ترتیب دندانه‌های میکروسکوپی نخ به بافت زیر پوست متصل شده و به آرامی باعث بالا کشیدن پوست و تثبیت موقعیت آن در محل دلخواه خواهد شد. در نهایت بخش اضافی قرار گرفته نخ در خارج از پوست چیده می‌شود.

چه تعداد نخ مورد نیاز است؟

 تعداد نخ‌های مورد نیاز برای این درمان بستگی به تعداد نواحی تحت درمان لیفت ابرو با نخ ، گونه‌ها، خط فک یا حتی ناحیه گردن دارد. به این ترتیب لیفت کامل صورت با نخ احتمالاً به 18 نخ نیاز دارد. این شرایط در حالی است که بسیاری افراد نیازی به لیفت کامل صورت ندارند و احتمالاً حدود 2 نخ برای لیفت هر یک از ابروها، 4نخ برای هر یک از گونه‌ها، 3نخ برای هر یک از خطوط فک،کافی است. بخش قرار گرفته از نخ در زیر پوست پس از قطع کردن بخش اضافی آن در حدود 5 تا 8 سانتی‌متر طول خواهد داشت. روش لیفت با نخ‌های صاف یا معلق این نوع نخ‌ها با استفاده از یک سوزن استاندارد به پوست وارد می‌شوند، اما به منظور نگه داشتن آن‌ها در محل لازم است نخ به یک نقطه اتکا متصل شود. نقاط اتکای مورد استفاده در این روش نقاط با ثبات در ناحیه جمجمه یا صورت هستند و محل این نقاط در بخش‌های مختلف بدن با یکدیگر تفاوت دارد. بنابراین، آگاهی مناسب از آناتومی ناحیه تحت درمان به منظور استفاده از این روش برای لیفت صورت و گردن از اهمیت خاص برخوردار است.

نتایج درمان هنگامی که درمان بر روی هر ناحیه از صورت یا گردن انجام شود، معمولاً اقدامات لازم برای دستیابی به نتایج دلخواه انجام شده و اغلب بیمار می‌تواند بلافاصله بهبود قابل توجه در وضعیت ظاهری خود مشاهده نماید. توجه داشته باشید این نتایج با گذشت حدود 3 تا 4 هفته از درمان مشهودتر خواهد شد.

طی چه مدت نتیجه درمان قابل مشاهده خواهد بود؟

بهبود در نتایج این درمان در طول یک دوره 3 تا 6 ماهه ادامه پیدا می‌کند. در حقیقت در طول این مدت فرآیند تولید کلاژن توسط بدن تحریک شده و تولید کلاژن طبیعی می‌تواند منجر به دستیابی به نتایج مناسب در ارتباط با لیفت صورت برای فرد شود.

توصیه های لازم

 پزشک توصیه‌های کامل خود در ارتباط با شرایط پس از درمان را در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا به این ترتیب خطر مشاهده عوارض جانبی پس از درمان و در طول دوره بهبودی حداقل گردد. این توصیه‌ها شامل محدودیت‌های تعیین شده برای رژیم غذایی (همچون مصرف مواد غذایی نرم) برای مدت هفت روز است. در طول دوره بهبودی هر گونه درد و ناراحتی بیمار با مصرف داروهای مسکن خوراکی همچون استامینوفن قابل کنترل می‌باشد. علاوه بر این احتمالاً پزشک به فرد پیشنهاد می‌دهد سر خود را در هنگام خواب بالاتر از سطح بدن قرار دهد تا به این ترتیب ورم ایجاد شده در روز پس از درمان کاهش یابد.

پس از چه مدت میتوان فعالیت روزمره را از سر گرفت؟

 در روز پس از درمان، فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید، اما لازم است در این زمان از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کند. در ادامه با گذشت هفت روز امکان شروع مجدد همه فعالیت‌ها به صورت عادی برای فرد وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید برای مدت یک هفته پس از این درمان احتمالاً بیمار احساس خوشایند در هنگام وارد شدن به محیط نخواهد داشت.

خطرات

لیفت با نخ خطرات و عوارض جانبی احتمالی کمی دارد و اگر تکنیک صحیح بکار گرفته شود و متریال مرغوب استفاده گردد عارضه بوجود نخواهد آمد

عوارض احتمالی به شرح زیر هستند:

◾عفونت

محیط استریل و مصرف به موقع آنتی بیوتیک که پزشک تجویز کرده باشد ریسک عفونت را کاملا از بین میبرد.

 

◾از دست رفتن بی حسی در نواحی تحت درمان

◾باقی ماندن جای زخم

◾ایجاد نتایج غیر متقارن یا ناهماهنگ

در صورتیکه دو طرف صورت تعداد نخ مساوی و متقارن کار گذاشته شود عدم تقارن بوجود نمی آید

◾جابجا شدن نخ‌ها یا مشخص شدن آنها در زیر پوست

این عارضه تقریبا بعید است و در مواردی بوجود می آید که ماساژ مناسب داده نشود.

هزینه

هزینه لیفت صورت با نخ با توجه به حجم درمان، نوع نخ استفاده شده برای بیمار، نواحی تحت درمان متفاوت می‌باشد. مانند سایر روشهای درمان زیبایی، هزینه لیفت صورت با نخ نیز تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.