مشاوره رایگان
 
رفع گودی و تیرگی زیر چشم با فیلر

"من نمیخواهم خسته به نظر برسم،" بیشترین درخواستی است که متخصصین پوست و زیبایی از بیماران می شنوند. و فیلر زیر چشم یکی از درمان های محبوب در میان این افراد است. اما تنها افزایش حجم زیر چشم نمی تواند همه مشکلات این ناحیه از صورت را رفع کند. در ادامه به بررسی نحوه ی عملکرد و نتیجه این روش برای رفع گودی و تیرگی زیر چشم می پردازیم.

 فیلر زیر چشم

چه افرادی کاندید مناسبی برای فیلر زیر چشم هستند؟

تیرگی زیر چشم می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. اولین چیزی که باید بدانید این است که اگر تیرگی زیر چشم شما توسط رنگدانه یا مشکلات عروقی ایجاد شده باشد، فیلرها نمی توانند جادو کنند. اما اگر زیر چشم شما گود افتاده، تزریق فیلر می تواند به رفع گودی و تیرگی زیر چشم شما کمک کند. فیلرها یک گزینه عالی برای افرادی است که دچار گودی زیر چشم هستند. با افزایش سن میزان چربی صورت کاهش یافته و در نتیجه آن ناحیه زیر چشم از صورت جدا شده و ظاهری توخالی به خود می گیرد. این مشکل همچنین ممکن است در بعضی از جوانان به دلیل مسائل ژنتیکی و شکل طبیعی صورت رخ دهد. فیلرها می توانند برای ایجاد ظاهری یکدست و صاف بین زیر چشم و صورت استفاده شوند و سایه زیر چشم را کاهش دهند.

  گودی و سیاهی زیر چشم با تزریق فیلر 2

کدام نوع فیلر برای زیر چشم بهتر است؟

از آنجا که فیلرهای اسید هیالورونیک بافت نرمی دارند و با پوست اطراف ترکیب می شوند، طبیعی ترین نتایج را در تزریق فیلر زیر چشم به همراه خواهند داشت. انواع دیگر فیلرها با احتمال بیشتری با پلک زدن مداوم دچار برآمدگی شده و ممکن است روی سطح پوست قابل مشاهده باشند. فیلرهای اسید هیالورونیک برخلاف فیلرهای بر پایه کلسیم که سفید رنگ هستند، شفاف اند.

اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و معمولا در درمان های زیبایی به عنوان فیلر تزریقی استفاده می شود تا به طور موقت حجم صورت را افزایش داده و علائم پیری را از بین ببرد. فیلرهای هیالورونیک در زیر چشم تزریق می شوند تا این منطقه را پر کنند و ظاهری جوانتر ایجاد نمایند.

خطرات این روش چیست؟

ناحیه زیر چشم بسیار حساس است و درمان این ناحیه از صورت می تواند چالش برانگیز باشد. اما در صورتی که به پزشک با تجربه ای مراجعه نمایید، این روش کاملا ایمن خواهد بود.

اگر فیلر بیش از حد سطحی تزریق شود ممکن است به دلیل اثر تیندال به آبی تغییر رنگ دهد و یا پف کرده به نظر برسد، خوشبختانه این فیلرها با آنزیمی به نام هیالورونیداز حل می شوند و با تزریق این آنزیم عوارض جانبی احتمالی نیز از بین خواهد رفت.

آیا با انجام این روش درد و کبودی خواهید داشت؟

پس از اینکه با دلهره تزریق سوزن در نزدیکی چشم های خود کنار آمدید، این روش نسبتا سریع و بدون درد خواهد بود. برای افراد حساس، می توان برای به حداقل رساندن ناراحتی 30 دقیقه قبل از انجام روش از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده شود. هر چند که ممکن است بعد از تزریق فیلر به زیر چشم مقداری پف و کبودی را تجربه نمایید. این امر با توجه به حساسیت پوست ناحیه زیر چشم کاملا عادی است. تورم معمولا در طی چند روز پس از درمان از بین خواهد رفت و کبودی ها احتمالا طی یک یا دو هفته بهبود می یابند. شما باید توجه داشته باشید که حداقل یک هفته قبل از درمان از مصرف رقیق کننده های خون از جمله آسپرین و مکمل روغن ماهی اجتناب نمایید.

پس از انجام این روش، ممکن است برای حداقل کردن هرگونه تورم احتمالی بر روی این ناحیه کمپرس یخ قرار گیرد. شما باید دستورالعمل های پزشک زیبایی خود را به دقت انجام دهید، مثلا ممکن است از شما خواسته شود که از ایجاد تماس با ناحیه تزریق خودداری کرده و چند روز پس از تزریق فیلر از فعالیت های شدید اجتناب نمایید.

ماندگاری فیلر زیر چشم چقدر است؟

اکثر فیلرها می توانند بین  یک تا دو  سال ماندگار باشند، هر چند ناحیه زیر چشم معمولا به چند بار ترمیم در طول سال نیاز خواهد داشت و این امر بدین خاطر است که اغلب پزشکان زیبایی نمی خواهند در یک جلسه فیلر زیادی به زیر چشم تزریق کنند. فیلر بیش از حد می تواند ظاهری غیر جذاب داشته باشد. در زمان تزریق فیلرها به زیر چشم باید برای حفظ تعادل و استفاده از اندازه مناسب دقت بالایی داشت.

هزینه فیلر زیر چشم چقدر است؟

هزینه فیلر زیر چشم به نوع فیلر، کلینیکی که برای تزریق به آن مراجعه می کنید و مقدار فیلر مورد نیاز بستگی دارد. هر سرنگ حاوی 1 میلی لیتر فیلر بوده که این میزان معادل یک پنجم قاشق چای خوری است. در بعضی موارد برای رسیدن به نتایج مطلوب به بیش از یک سرنگ فیلر نیاز است، البته اکثر بیماران نیاز به تنها یک سرنگ برای پر کردن گودی زیر هر دو چشم دارند.

 اگر به رفع گودی و تیرگی زیر چشم های خود با استفاده از فیلر فکر می کنید، برای اطلاع از هزینه ها و گرفتن وقت مشاوره می توانید با کلینیک مهرآور تماس بگیرید.

Leave a comment

You are commenting as guest.