مشاوره رایگان
 
کاشت موی منطقه ای چگونه انجام می شود؟

کاشت موی منطقه ای

کاشت موی منطقه ای ، همچنین به عنوان کاشت موی موضعی و کاشت موی جزئی شناخته می شود. نوعی  کاشت مو است که با جمع آوری فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده و انتقال آنها به نواحی طاسی انجام می شود.

علاوه بر افرادی که پیشانی بزرگی دارند ، بیمارانی که دچار ریزش مو به صورت سکه ای در کله هستند ، تصادفات و بیماری های قارچی نیز ممکن است باعث ریزش موی منطقه ای شود و کاشت مو در مناطق بدون موی بیمار انجام شود.

کاشت موی منطقه ای چگونه انجام می شود

در حالی که در بعضی موارد طاسی منطقه‌ای با برخی اقدامات درمانی قابل بهبود است ، اما ممکن است در بعضی موارد درمان کاشت  مو توصیه شود. اگر ریزش منطقه ای یک نوع ریزش موقت  نباشد ، می توان از کاشت موی منطقه ای استفاده کرد. کاشت موی منطقه ای با پیوند فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده به ناحیه طاسی منطقه ای  بدون کوتاه کردن یا با کوتاه کردن مو قابل انجام است. بیشتر بدون کوتاهی مو انجام می شود.

کاشت موی منطقه ای در کدام موارد انجام می شود؟

  • افرادی که به طور مادرزادی پیشانی بزرگ دارند
  • از دست دادن بخشی از مو در اثر تصادف و سوختگی
  • در اثر بیماری قارچی ، مو دوباره رشد نمی کند
  • طاسی در سر به دلیل ریزش مو
  • رژیم های نادرست و کمبود ویتامین ها ممکن است بندرت باعث ریزش موی منطقه ای شود

در بین این مواد ، درمان دارویی اولویت ریزش موی منطقه ای ناشی از بیماری و کمبود ویتامین است. در صورت انجام درمان های لازم و ریزش موی دائمی، کاشت مو ترجیح داده می شود.

پیوند مو را می توان بدون در نظر گرفتن نوع مو هم برای مردان و هم زنان انجام داد. هیچ گونه تمایزی برای کاشت موی منطقه ای انجام نمی شود. مانند تمام عملیات کاشت ، کاشت موی منطقه ای ابتدا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. با این تجزیه و تحلیل ، کلیه مراحل از نوع مو تا ضخامت مو ، فرکانس ناحیه اهدا کننده ارزیابی می شود. بررسی می شود که آیا فولیکول های مو در ناحیه اهدا کننده ، منطقه ریزش را پوشش می دهد یا نه. سپس ساختار پوست و مناسب بودن ناحیه برای پیوند منطقه ای و پس از معاینه فیزیکی برای عمل تصمیم گیری می شود.

برای کدام قسمت ها انجام می شود؟

اگرچه روش کاشت موی موفق توسط متخصص و تیم وی انجام می شود ، اما عوامل زیادی در موفقیت در کاشت مو موثر هستند.  یکی از مهم ترین این عوامل اندازه منطقه مورد نظر برای کاشت است. به طور خلاصه، در کاشت موی منطقه ای ،  از آنجا که در ناحیه کاشت  تعداد کم تری فولیکول های مو لازم است ، پیوند جمع آوری شده از ناحیه اهدا کننده برای منطقه ریخته شده کافی است.

کاشت مو در پیشانی:

پیشانی برخی افراد به طور مادرزادی بزرگ است. پیشانی پهن ، که معمولاً در بین خانم ها مشکل ساز است ، می تواند با کاشت مو کوچک شود. از آنجا که پیوندهای متعدد مورد نیاز نیست ، انجام کاشت منطقه ای بر پیشانی نیز بدون تراشیدن امکان پذیر است.

کاشت مو در کله:

به طور کلی در مردان ریزش مو در کله نوعی ریزش موی بسیار متداول است. در کاشت موی منطقه ای که بر روی کله انجام شود ، شکل و جهت موها دقیقاً مانند کاشت طبیعی مو باید مورد توجه قرار گیرد. کاشت منطقه ای فقط در کله بسیار مناسب تر از کاشت در افرادی است که طاسی کامل دارند.

کاشت در شقیقه و جانب:

معمولاً در بین انواع کاشت مو، منطقه ای که بیشتر ترجیح داده می شود جانب و شقیقه است. ممکن است طاسی با عرض های مختلف در گوشه های جانبی مو از نظر ژنتیکی یا بعدا وجود داشته باشد. به دست آوردن نتایج موفق آسان تر است زیرا پیوندهای کم تری برای منطقه جانبی لازم است.

کاشت مو در قسمت بیماری های قارچی:

عفونت قارچی نوعی ریزش با شکل گرد به دلیل سیستم ایمنی و استرس است. فرایند درمان با توجه به نوع عفونت قارچی متفاوت است، اگر رشد نکردن مو در قسمتی که عفونت قارچی وجود دارد توسط متخصص تشخیص داده شود کاشت انجام می شود. اگر درمان عفونت قارچی همچنان ادامه داشته باشد ، کاشت مو در این ناحیه انجام نمی شود.

کاشت مو در ناحیه زخم و سوختگی:

کاشت در ناحیه زخم و سوختگی در صورتی که بافت از بین نرفته باشد امکان پذیر است. برای کاشت مو در ناحیه زخم و سوختگی ، آن منطقه باید دارای بافت زنده باشد.

 کاشت موی منطقه ای چگونه انجام می شود؟

روش FUE در کاشت موی منطقه ای همانند عملیات طبیعی کاشت مو استفاده می شود. در پیوند موی منطقه ای با روش FUE ، فولیکول های مو بطور مستقیم از ناحیه اهدا کننده و بدون برش خطی برداشته می شوند. از آنجایی که فولیکول های مو یک به یک برداشته می شود و از  پانچ های کوچک به ضخامت 1 میلی متر استفاده می شود ، بنابراین احتمال زخم بسیار کم است.

کاشت  موی منطقه ای تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

  • به کمک میکرو پانچ ، سوراخ های کوچکی در اطراف فولیکول های مو ایجاد می شود.
  • ریشه های شل شده به آهستگی با استفاده از میکروپانچ به تعداد سوراخ ها برداشته می شوند.
  • ریشه های استخراج شده در یک محلول مخصوص در محیط خنک محافظت می شوند تا بتوانند نشاط خود را حفظ کنند.
  • پس از اتمام فرآیند ، شکاف هایی که در آن فولیکول های مو کاشته می شوند ، باز می شوند.
  • با اتمام فرآیند باز شدن کانال در قسمت کاشت ، ریشه ها در شکاف های باز شده قرار می گیرند.

کاشت موی منطقه ای چگونه انجام می شود33

روند  بعد از پیوند موی منطقه ای:

در پیوند موی منطقه ای ، پس از اتمام روند ، مانند هر عمل کاشت مو ، ناحیه پیوند باز گذاشته می شود. ناحیه اهدا کننده که در آن فولیکول های مو برداشته می شود، پانسمان می شود. در این دوره ، اثر بی حسی موضعی همچنان باعث بی حسی در سر می شود. این احساس بی حسی می تواند هرگونه شرایط ضربه ای را ایجاد کند ، بنابراین باید سر تا 3 روز اول محافظت شود.

Source: www.hairsix.com

Leave a comment

You are commenting as guest.